en

Turistika v Malej Fatre

Späť

Stredisko Vrátna sa nachádza v Krivánskej časti pohoria Malá Fatra. Celá oblasť je popretkávaná početnými značenými turistickými trasami v krásnej prírode, ktoré potešia rodiny s deťmi i náročných turistov. Nájdete tu trasy na ľahšie prechádzky až po túry pre nadšencov hrebeňoviek i ťažších trás s reťazami i rebríkmi. Čakajú na Vás krásne doliny, úžasné výhľady, potoky a vodopády. Očarujúca je i pestrá flóra a fauna.

Najvyšším vrcholom je Veľký Kriváň (1709 m. n. m.), obľúbené sú Jánošíkove diery i známi krásavci – Veľký a Malý Rozsutec. Vrch Veľký Rozsutec sa nachádza aj v logu národného parku Malá Fatra. Územie Vrátnej ohraničuje veniec vrcholov BobotyVeľký RozsutecStohPoludňový grúňChlebVeľký KriváňKraviarskeBaraniarky a Sokolie. Rozdeľuje sa na ďalšie dve doliny Starú a Novú dolinu, ktoré oddeľuje Grúň (989 m). Pôsobivý je predovšetkým úzky vstupný kaňon Tiesňavy s viacerými vodopádmi, ktoré vytvára riečka Varínka, ktorá vyviera v závere doliny. Skaly z dolomitu vytvárajú zaujímavé útvary nazvané Skalné mesto, Mních, Ťava, Päť furmanov.

Trasy v Malej Fatry nájdete už aj v aplikácii

Stiahnite si aplikáciu s turistickými trasami v Malej Fatre pre zariadenia s operačným systémom Andorid alebo iOS pre zariadenia iPhone.

Najkrajšie trasy v Malej Fatre

Typ trasy
Dĺžka trasy
Celkový čas
Stúpanie
Náročnosť
Vhodné pre deti
Zrušiť filtre