en

Snilovské sedlo kabínkovou lanovkou Chleb – Veľký Kriváň – Chleb – Chata pod Chlebom

Dĺžka trasy
7,6 km
Celkový čas
03:00 h
Stúpanie
457 m
Náročnosť
1/5
Vhodné pre deti
Áno

Popis trasy: Z parkoviska od Chaty Vrátna (bus zastávka Vrátna-výťah) na konci Vrátnej doliny pôjdete na kabínkovú lanovku Chleb.

Výjazd trvá cca 10 minút. Už samotná cesta lanovkou je zážitok. Zo Snilovského sedla (1524 m. n. m.), kde sa môžte občerstviť a naštartovať na túru dobrou kávou v reštaurácii Panoráma so slnečnou terasou sa najskôr vyberte na najvyšší vrchol Malej Fatry – Veľký Kriváň (1709 m n. m.). Stálym stúpaním po červenej značke sa naň dostanete za 40 minút s prevýšením 200 metrov. Nech sa páči – zdolali ste najvyšší vrchol Malej Fatry. Odtiaľ odporúčame vrátiť sa naspäť cez Snilovské sedlo na Chleb (1647 m n. m.). To by ste mohli stihnúť do jednej hodinky. Ak sa nechcete vracať po červenej značke opäť do sedla, navrhujeme z Chlebu pokračovať ďalej po červenej až na sedlo za Hromovým (1605 m n. m.). Tu odbočte vpravo na žltú značku a smerujte na Kopiská (1450 m n. m.). Cesta vedie holým terénom po bočnej strane hlavného hrebeňa. Posledný desaťminútový úsek k Chate pod Chlebom (1415 m n. m.) choďte po modrej značke. Späť do Snilovského sedla sa vráťte po zelenej značke, tam sa môžete občerstviť na vyhliadkovej terase reštaurácie Panoráma s výbornou kávou, vynoveným menu a dychberúcimi výhľadmi na hrebeň. Táto trasa Vám bude trvať do 30 minút.

Verzia pre deti

Z Veľkého Kriváňa sa vyberte späť po zelenej značke, môžete si dať dobrý obed v reštaurácii Panoráma alebo ak deti vládzu, túru si môžete ešte spestriť vychádzkovou túrou na Chatu pod Chlebom.

Kúpiť lístky online

Lístky na kabínu kúpite za najvýhodnejšiu cenu cez náš e-shop.