Aktuálne informácie

  • > AKTUALITA CHLEB: Zjazdovka - Oštiepková Mulda mimo prevádzky do odvolania. Ďakujeme za pochopenie. Vlek SNILOVSKÉ v PREVÁDZKE.
  • > Štvorsedačka Paseky od 28. 2. kvôli nepriaznivému stavu zjazdovky z dôvodu teplého počasia mimo prevádzky. Vlek LEITNER aj DETSKÁ ZÓNA MINI v PREVÁDZKE.
  • > OD 28. 2. 2024 PLATÍ MIMOSEZÓNNY CENNÍK.
CHLEB - v prevádzke: Kabínka Chleb 9,00 - 16,00 (v závislosti od poveternostných podmienok) + vlek Snilovské sedlo. Na Chlebe sa dá aj sánkovať:) - dostatok prírodného snehu. Upozornenie !!! Oštiepková mulda mimo prevádzky do odvolania (prebieha oprava zariadenia).
Odporúčame - sledujte nás, prosím, pre aktuálne info ohľadom prevádzky kabíny (závisí od poveternostných podmienok).
PASEKY - v prevádzke: Detská zóna a vlek Leitner (od 8,30 do 16,00). Štvorsedačka Paseky od 28.2. mimo prevádzky. Ďakujeme za pochopenie.
Upozornenie: mimo prevádzkovej doby strediska a v čase údržby lanoviek a príprav zjazdoviek je pohyb lyžiarov, skialpinistov a sánkarov po lyžiarskych tratiach zakázaný z dôvodu nebezpečenstva vážneho úrazu (úprava svahov ratrakmi upevnenými na oceľových lanách).
  • AKTUALITA CHLEB: Zjazdovka - Oštiepková Mulda mimo prevádzky do odvolania. Ďakujeme za pochopenie. Vlek SNILOVSKÉ v PREVÁDZKE.
  • Štvorsedačka Paseky od 28. 2. kvôli nepriaznivému stavu zjazdovky z dôvodu teplého počasia mimo prevádzky. Vlek LEITNER aj DETSKÁ ZÓNA MINI v PREVÁDZKE.
  • OD 28. 2. 2024 PLATÍ MIMOSEZÓNNY CENNÍK.
Snímok z 01.03.2024
Paseky
2/5 V prevádzke
40 cm6°C 08:30 - 15:30
vlek H130 SlovanNepremáva
4-sedacka PasekyNepremáva
vlek P skrytýNepremáva
vlek LeitnerPremáva
nábehový pás Kids ZonePremáva
Snímok z 01.03.2024
Poludňový Grúň
0/4 V prevádzke
0 cm2°C Mimo prevádzky
vlek H130Nepremáva
vlek P približovacíNepremáva
vlek P prepojovacíNepremáva
vlek F10Nepremáva
Snímok z 01.03.2024
Chleb
2/3 V prevádzke
60 cm2°C 09:00 - 16:00
8-kabínka ChlebPremáva
kotva DoppelmayrNepremáva
vlek P SnilovskéPremáva
22. február 2024
Jánošíkova valaštička
64. ročník legendárnych detských pretekov vo Vrátnej ...
> Čítať ďalej
17. február 2024
Víkend na svahu
Privítajme spolu jarné prázdniny! Začíname žilinským krajom, oujééé...
> Čítať ďalej
13. február 2024
Láska ide cez svah
Pri príležitosti Valentínskeho dňa zal'úbených lyžujete DVAJA za CENU JEDNÉHO. ...
> Čítať ďalej

VRÁTNA MALÁ FATRA - LYŽOVAČKA V SRDCI MALEJ FATRY

VRÁTNA Malá Fatra je stredisko cestovného ruchu zastrešujúce zimné i letné aktivity. V zime je Vrátna lyžiarske stredisko s bohatou tradíciou, pretože vďaka svojej dlhej pôsobnosti patrí k jedným z prvých lyžiarskych stredísk na Slovensku. Keďže sa nachádza  priamo v srdci Národného parku Malá Fatra, len 3 km od rázovitej obce Terchová a 30 km od Žiliny je Vrátna výnimočná aj vďaka svojej skvelej polohe.

V stredisku Vrátna Malá Fatra sa nachádzajú tri základné lokality, a to Paseky, Poludňový Grúň a Chleb. Počas zimných mesiacov poskytujú komfort a zážitok pre každého. V stredisku sa oficiálne nachádza 12,5 km zjazdoviek, na ktorých si prídu na svoje začiatočníci, rekreační lyžiari, snowboardisti, aktívni športovci, vyznávači extrémnych športov, ale aj rodiny s deťmi.

Na Pasekách rodiny s deťmi ocenia detský areál, v ktorom sa deti naučia základom lyžovania a skvelo sa zabavia. Výučbu s inštruktorom zabezpečujú štyri lyžiarske školy v areáli. Na Pasekách sú počas celej zimy k dispozícii reštaurácia HUMNO, Café Bar Paseky a tiež Bufet Kačena. Počas víkendov zvyčajne spestrujú náladu na svahu i pod svahom kvalitní DJ-i, barmani so skvelými drinkami na terase a pod. Pre deti sú pripravované sprievodné aktivity a súťaže.

Z Pasiek vás vyvezie štvorsedačková lanovka do lokality Poludňový Grúň, čo je to pravé miesto pre náročných lyžiarov, snowboardistov, skialpinistov a iných vyznávačov zimných športov. Na Chate na Grúni si doprajete oddych s občerstvením, slnečnou terasou a s lehátkami, na ktorých počas pekných dní nachytáte bronz a pozitívnu energiu.

Lokality Paseky a Poludňový Grúň ponúkajú zjazdovky pre všetkých. Štvorsedačková lanovka, 10 lyžiarskych vlekov a detský park obsluhujú spolu 10 zjazdoviek od tých začiatočníckych až po 1550m dlhú zjazdovku Paseky, ktorá vďaka svojmu pestrému profilu patrí medzi najobľúbenejšie zjazdovky na Slovensku. K dispozícii sú modré, červené aj čierne zjazdovky, z ktorých väčšina je pri priaznivých teplotných podmienkach (mínusových teplotách) umelo zasnežovaných. Čoraz viac sa teší obľube skialp v tejto lokalite, s čerešničkou na torte a povinnou zastávkou v Kóta bare 1000 so svojou nezameniteľnou atmosférou (vrchná stanica sedačkovej lanovky). 

Vrátna Malá Fatra je najmä vďaka lokalite Chleb to pravé pre adrenalínových jazdcov. Je to totiž ideálne miesto pre freeride, skialpinizmus, zimnú turistiku, snowbording a lyžovanie. Na Chlebe sa nachádza najstrmšia zjazdovka na Slovensku. Freerideové zóny v tejto časti strediska sú známe široko-ďaleko a pri dostatku prírodného snehu zlyžujete aj najdlhšiu čiernu zjazdovku na Slovensku, kde na 2000 m dĺžke prekonáte až 750 m prevýšenie. V Oštiepkovej mulde zas nájdete vôbec najstrmšiu upravovanú zjazdovku v týchto končinách, ktorej najprudšie miesta presahujú 50% sklon svahu. V prípade slnečného počasia tu iste zažijete krásu lyžovania, hôr a uvidíte všetky krásy Vrátnej doliny a celej Malej Fatry ako na dlani.

Jednou z nesporných výhod strediska Vrátna Malá Fatra je bezplatné parkovanie.

Všetkým návštevníkom je počas zimy na Pasekách k dispozícii Infocentrum, kde vám naši zamestnanci radi zodpovedajú všetky vaše otázky. Samozrejmosťou v stredisku sú požičovne a servisy lyžiarskeho výstroja, či občerstvenie priamo na svahu.

Príďte si užiť skvelú lyžovačku k nám do Vrátnej! Tešíme sa na vás!

 

Podujatia a eventy

Nie sú plánované žiadne podujatia

lanovka

Kúp si lístok na lanovku online a ušetri!

kúpiť lístok
© 2024, Vrátna - Free Time Zone
Powered by KreativGang, designed & developed by GoodRequest