Mapa strediska
Live kamery
Sneh a počasie
Cenník skipasov
Už tento víkend (4.-5.2.2023) testovanie lyží DPS Viac info: https://www.vratna.sk/sk/kalendar-podujati/testovanie-lyzi-dps
KLD Chleb je dňa 4.2.2023 mimo prevádzku z dôvodu silného vetra. LD Paseky a LV Slovan do 10:00 hod. mimo prevádzku z dôvodu silného vetra,
  • Skipasy zakúpené ONLINE si vyzdvihnete po načítaní QR kódu v SAMOOBSLUŽNOM AUTOMATE na PASEKÁCH.
  • Vstup za využívanie skialpovej trate je spoplatnený sumou 5€.
29
dec
Sánkari a skialpinisti POZOR!

 

Sezóna sa nám rozbehla pomerne rýchlo a okrem príjemných vecí sme museli riešiť aj množstvo menej príjemných záležitostí. Problémom sa aktuálne stávajú sánkari a skialpinisti, ktorých je z roka na rok viac.

SÁNKOVANIE

Situácia je taká, že v stredisku je sánkovanie alebo akákoľvek jeho iná forma oficiálne ZAKÁZANÁ!!! Chceme vás preto dôrazne požiadať, aby ste to všetci rešpektovali. Aktuálne fungujeme iba vďaka technickému snehu, zjazdovky sú úzke a sánky môžu na svahu môžu zapríčiniť nepekný úraz nielen lyžiarom, ale aj samotným sánkarom. Zároveň sa veľa z vás pýta na to, či musíte mať test, pokiaľ sa v stredisku sánkujete alebo len dozeráte na svoje dieťa. Vyhláška definuje nasledovné:
Každá osoba využívajúca služby prevádzkovateľov lanových dráh a vlekov sa musí preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín, alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19. Táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov.
To znamená, že hoci nejazdíte lanovkou, ale akýmkoľvek spôsobom využívate náš priestor alebo zjazdovku, testy mať musíte. Nariadenia sme si nevymysleli my, ale sú to nariadenia ÚVZ a vlády. Tak ako ich rešpektujeme my, prosíme aj vás, aby ste všetky nariadenia rešpektovali tiež.

SKIALPINISTI

Skialpinizmus sa z roka na rok teší väčšej a väčšej obľube a pokiaľ nemáme dostatok prírodného snehu, stáva sa pre nás tento šport v stredisku skôr nebezpečným ako radostným. Zjazdovka je úzka, skialpinisti si ukroja časť pre seba a lyžiari a snowboardisti sú týmto výrazne obmedzovaní. Aj z tohto dôvodu sa naskytá otázka ako ukorigovať ich pohyb? Aktuálne sa tento problém nerieši len u nás, ale vo väčšine stredísk. Aj preto sa treba pripraviť na to, že nariadenia, ktoré budú skialpinizmus v strediskách regulovať budú zverejnené a my sa nimi budeme riadiť. Napokon Biely kódex je v platnosti a treba sa podľa neho na zjazdovkách správať. Zároveň vás chceme dôrazne požiadať, rovnako ako sánkárov, aby ste sa nepohybovali po zjazdovkách mimo prevádzkových hodín strediska. Pohyb po zjazdovkách mimo prevádzkových hodín je prísne zakázaný!!! Ratraky sa pohybujú na lanách a môže dôjsť k veľmi vážnym úrazom. Aj z tohto dôvodu zavádzame od dnešného dňa kontroly pred a po prevádzke. Chceme vás zároveň požiadať, nenadávajte našim zamestnancom, ktorí vás do strediska na skialpoch nepustia, ide o vaše bezpečie. 


Rešpektujte nastavené pravidlá!


Pozn. strediska 7.1.2021

SKIALPINISTI POZOR!

Po vzore niektorých stredísk sme sa aj my počas obdobia, kedy je stredisko z nariadenia vlády SR uzatvorené,  rozhodli sprístupniť zjazdovku na Pasekách skialpinistom a nateraz zákaz pohybu po zjazdovke rušíme. Voľný pohyb je umožnený len po dobu pozastavenia prevádzky lyžiarskeho strediska, a to predbežne do 24.1.2021. Radi by sme Vás tiež  informovali, že v tomto čase bude trať pre Vás pravidelne upravovaná. Prosíme Vás o ohľaduplnosť a dodržiavanie bezpečnosti, pretože voľný pohyb na svahu je momentálne na vlastnú zodpovednosť. Taktiež Vás chceme požiadať o dodržiavanie nariadených opatrení ROR (rúška, odstupy, ruky).

Pokiaľ máte záujem naše stredisko v tejto ťažkej dobe podporiť a prispieť na úpravu tratí, môžete tak urobiť formou dobrovoľného príspevku na účte  SK80 0900 0000 0004 2005 1728 (BIC: GIBASKBX)

Ďakujeme, že ste v tom s nami!
Už tento víkend (4.-5.2.2023) testovanie lyží DPS Viac info: https://www.vratna.sk/sk/kalendar-podujati/testovanie-lyzi-dps
KLD Chleb je dňa 4.2.2023 mimo prevádzku z dôvodu silného vetra. LD Paseky a LV Slovan do 10:00 hod. mimo prevádzku z dôvodu silného vetra,
  • Skipasy zakúpené ONLINE si vyzdvihnete po načítaní QR kódu v SAMOOBSLUŽNOM AUTOMATE na PASEKÁCH.
  • Vstup za využívanie skialpovej trate je spoplatnený sumou 5€.

Podujatia a eventy

lanovka

Kúp si lístok na lanovku online a ušetri!

kúpiť lístok
© 2023, Vrátna - Free Time Zone
Powered by KreativGang, designed & developed by GoodRequest