Mapa strediska
Live kamery
Sneh a počasie
Cenník skipasov
Vzhľadom na aktuálne nariadenia vlády SR je od 1.1.2021 stredisko Vrátna Malá Fatra do odvolania uzatvorené. Všetky informácie o kompenzáciách zakúpených sezónnych skipasov nájdete nižšie v článku. Zároveň vás žiadame o trpezlivosť, všetky vaše požiadavky budeme riešiť postupne. Ďakujeme za trpezlivosť.
  • Vstup do areálu lokality Paseky je od 5.2.2021 spoplatnený!
  • INFO o kompenzáciách za sezónne skipasy nájdete nižšie v článku!
4
feb
Zmena pravidiel vstupu do areálu lokality Paseky

Zajtrajším dňom bude vstup do areálu strediska spoplatnený a obmedzený na jednu vstupnú bránu. 

Každá osoba od 7 rokov (vrátane) s lyžami alebo snowboardom bude spoplatnená sumou 5 eur. Osoby bez lyží od 7 rokov (vrátane) budú spoplatnené sumou 3 eurá. Platba je možná LEN v hotovosti.
* povinnosť platby sa vzťahuje aj na držiteľov sezónnych skipasov, ktoré sa budú kompenzovať na konci ZS - v apríli 2021 (viac informácií o kompenzáciách čoskoro na webe)

Dovoľte nám, aby sme Vás upozornili, že v čase  od 18:00 hod. do 7.00 hod. je vstup do areálu strediska prísne ZAKÁZANÝ! 

Zároveň vás chceme požiadať o prísne dodržiavanie aktuálnych hygienických nariadení v zmysle Vyhlášky ÚVZ.

Ďakujeme za vašu podporu v týchto ťažkých časoch.

Uverejnené 4.2.2021

VYJADRENIE STREDISKA K SPOPLATNENIU VSTUPU DO AREÁLU

Vzhľadom na informáciu, ktorú sme včera zverejnili o platenom vstupe do areálu strediska by sme radi objasnili niektoré otázky, ktoré v súvislosti s informáciou vznikli a tiež sa chceme ospravedlniť, že sme nešpecifikovali tieto detaily ihneď.

V prvom rade nám dovoľte, aby sme Vás informovali, že tento poplatok je zavedený z dôvodu vysokých počiatočných nákladov, ktoré sme vynaložili na prípravu zimnej sezóny, ktorá bola v decembri prerušená z dôvodu neustále sa zhoršujúcej pandemickej situácie.

Keďže zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že sezóna bude ešte spustená a celá situácia je pre lyžiarske strediská kritická, pristúpili sme ku kroku spoplatnenia vstupu do areálu Paseky, kde je kopec vysnežený a upravený. Príspevky budú vyberané iba do momentu, kým bude k dispozícii vysnežená zjazdovka, prípadne kým bude možné opäť spustiť lyžiarsku sezónu. Maximálne však do 15.4.2021, čo je oficiálny koniec ZS 20-21. Vstupné sa týka osôb, ktoré akýmkoľvek spôsobom využívajú areál lokality Paseky na individuálne športy alebo vybraný druh zábavy, preto sme ho rozdelili na vstup s lyžami, resp. so snowboardom (5 €) alebo vstup bez lyží (3 €). Deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Vzhľadom na komplikovanosť celej situácie je aktuálne možná platba v hotovosti. Všetko je riadne pripravené a pri každej platbe dostanete od pokladníka daňový doklad z pokladne. K dispozícii je aj možnosť nákupu vstupenky prostredníctvom eshopu, kedy sa pri vstupe preukážete faktúrou, ktorú dostanete na zadaný email. Dovoľte nám, aby sme vás tiež informovali, že vstup do areálu lokality Paseky je na vlastnú zodpovednosť a v cene vstupenky nie je poistenie zásahu HZS ako je to v prípade klasického skipasu.

Veľa otázok bolo spojených so sezónnymi skipasmi. Včera sme informovali, že sa poplatky budú vzťahovať aj na „sezónkarov“, a to z toho dôvodu, že zakúpené sezónne skipasy budú kompenzované na konci sezóny, čo budeme v priebehu pár dní špecifikovať akou formou. Vzhľadom na to, že máme rôzne fázy predaja a kompenzácie už teraz budú veľmi náročné nielen z finančného, ale aj praktického hľadiska, nechceli sme vzniknutú situáciu ešte viac komplikovať. Vzhľadom na niekoľko ohlasov, žeby ľudia radšej využívali sezónny skipas, sme sa však rozhodli pridať aj takúto možnosť. Ak chcete sezónny skipas využívať v tomto období,  je potrebné poslať žiadosť na email kosutovan@vratna.sk. Je potrebné do tejto žiadosti zakomponovať, že plánujete sezónny skipas využívať na vstup do lokality Paseky, čím sa vzdávate nároku na kompenzáciu za skipas po skončení ZS 20/21. V tomto prípade môžete na Paseky vstupovať bez akýchkoľvek ďalších poplatkov.

Veríme, že po objasnení všetkých vašich otázok nás chápete o niečo viac a rozumiete, prečo sme vstup do areálu lokality Paseky spoplatnili.

Ďakujeme za podporu a pochopenie.

Uverejnené 5.2.2021

Vzhľadom na aktuálne nariadenia vlády SR je od 1.1.2021 stredisko Vrátna Malá Fatra do odvolania uzatvorené. Všetky informácie o kompenzáciách zakúpených sezónnych skipasov nájdete nižšie v článku. Zároveň vás žiadame o trpezlivosť, všetky vaše požiadavky budeme riešiť postupne. Ďakujeme za trpezlivosť.
  • Vstup do areálu lokality Paseky je od 5.2.2021 spoplatnený!
  • INFO o kompenzáciách za sezónne skipasy nájdete nižšie v článku!

Podujatia a eventy

Nie sú plánované žiadne podujatia

© 2021, Vrátna - Free Time Zone
Powered by KreativGang, designed & developed by GoodRequest