Mapa strediska
Live kamery
Sneh a počasie
Cenník skipasov
Už tento víkend (4.-5.2.2023) testovanie lyží DPS Viac info: https://www.vratna.sk/sk/kalendar-podujati/testovanie-lyzi-dps
KLD Chleb je dňa 4.2.2023 mimo prevádzku z dôvodu silného vetra. LD Paseky a LV Slovan do 10:00 hod. mimo prevádzku z dôvodu silného vetra,
  • Skipasy zakúpené ONLINE si vyzdvihnete po načítaní QR kódu v SAMOOBSLUŽNOM AUTOMATE na PASEKÁCH.
  • Vstup za využívanie skialpovej trate je spoplatnený sumou 5€.
20
feb
Ako si vybrať správny skipas?

Napriek tomu, že zima je v plnom prúde, dostávame stále viac otázok ohľadne jednotlivých druhov skipasov. Preto sme sa rozhodli, že vám prinesieme návod ako si vybrať ten správny skipas, aby sme sa spoločne vyhli ďalším prípadným komplikáciám.

 

·         Pokiaľ chcem lyžovať 1 celý deň, kúpim si 1-dňový skipas, ktorý mi platí vo všetkých troch lokalitách na všetkých dopravných zariadeniach.

 

·         Pokiaľ nevládzem alebo nechcem lyžovať celý deň, tak si kúpim 4-hodinový skipas, ktorý mi platí vo všetkých troch lokalitách na všetkých dopravných zariadeniach.

 

·         Pokiaľ lyžujem tak hodinku - dve počas dňa, najviac sa mi oplatí 8-hodinový (výberový) skipas, ktorý funguje tak, že pri prvom prechode turniketom mi odklikne1 hodinu, počas ktorej lyžujem a pokiaľ už nechcem viac lyžovať, môžem si zvyšných 7 hodín preniesť do ďalšieho dňa. Treba si však dávať veľký pozor na čas, aby sa mi nestalo, že si nebudem sledovať čas a omylom si odkliknem ďalšiu hodinu. Tento skipas si môžem zakúpiť v hlavnej sezóne a využívať ho do konca zimne sezóny podľa vlastného uváženia.

 

·         Pokiaľ som lyžiar začiatočník alebo lyžujem s dieťaťom, ktorému stačia menšie vleky, a zjazdovky, kúpim si skipas 4 hodiny EASY. Tento skipas platí v Kid´s Zone a tiež na malých vlekoch Leitner a Skrytý. Musím si to však veľmi dobre premyslieť, pretože ak si neskôr rozmyslím, že chcem ísť lyžovať na sedačku alebo iný veľký vlek, tam ma EASY nepustí.

 

·         Pokiaľ chcem zažiť atmosféru večerného lyžovania, musím stredisko navštíviť v stredu, piatok alebo sobotu, kedy o 17:00 začína večerko a zakúpim si skipas večerný. Pozor! Ak som aj lyžoval počas dňa na inom skipase, musím si zakúpiť nový, lebo denné skipasy na večerné lyžovanie neplatia. Ak som si však kúpil 5 a viacdňový skipas, tento už môžem použiť aj na večerko.

 

·         Pokiaľ som lyžiar úplný začiatočník, resp. idem učiť lyžovať svoje dieťa, kúpim si skipas do Kid´s Zone na 2 hodiny. Do detskej zóny potrebuje skipas každá osoba bez výnimky. Pre seba si kúpim Kid´s Zone pre dospelého a pre dieťa od 0 do 12 rokov, kúpim detský Kid´s Zone skipas. Pozor! Aj pokiaľ dávam dieťa inštruktorovi, musím mu zaobstarať lístok. To isté platí pre „pešiakov“, ktorí síce nelyžujú, ale budú sa zdržiavať v detskej zóne. Dobre si však pred kúpou rozmyslím, či náhodou nechcem lyžovať aj na inej zjazdovke, lebo Kid´s Zone skipas ma pustí naozaj len do Kid´s Zone!

 

·         Pokiaľ idem lyžovať na viac dní, určite si kúpim viacdňový skipas. Závisí koľko budem lyžovať, ale v ponuke sú 2-  až 7- dňové skipasy, takže si mám z čoho vybrať. Skipas na 2 dni, platí len 2 dni. 3 a viacdňové skipasy platia vždy o deň viac, pretože 1 deň (ktorýkoľvek podľa môjho výberu) je určený na oddych, preto je vždy v cenníku 3/4 (3 dni lyžujem a 1 môžem oddychovať), 4/5 (4 dni lyžujem a 1 môžem oddychovať), 5/6 (5 dni lyžujem a 1 môžem oddychovať) atď. 5 a viacdňové skipasy môžem využiť aj na večernom lyžovaní, čo je úplná paráda.

 

·         Pokiaľ idem lyžovať so svojou rodinou, tzn. 2 dospelí a deti (7 -12 rokov), najviac sa mi oplatí rodinný skipas. Ak sme 2 dospelí a máme 3 deti vo veku 5, 11 a 13 rokov, kúpim si skipas 2+1. Asi sa pýtaš prečo? Z jednoduchého dôvodu – deti do 6 rokov vrátane lyžujú v doprovode dospelej osoby zdarma (všade, okrem Kid´s Zone samozrejme) a 13-ročné dieťa už u nás patrí do kategórie junior, ktorá do rodinného lístka už nepatrí. Takže kupujem skipas 2+1 a dokúpim jedného juniora. Tento skipas platí celý deň, takže si užijeme celodennú lyžovačku.

 

Okrem klasických skipasov sú v predaji aj lístky na lanové dráhy – LD Paseky a KLD Chleb, z ktorých si môžem vybrať jednosmerný alebo obojsmerný. Obľúbené sú aj sezónky, ktoré platia celú sezónu do celého strediska a tiež na večerné lyžovanie. Máme aj skipas 10/sezóna, čo znamená, že mám k dispozícii presne 10 dní v zimnej sezóne, ktoré môžem využiť podľa svojho vlastného uváženia.

 

Dôležité je si vždy pred kúpou dobre rozmyslieť čo si kupujem, pretože skipasy sa už potom nedajú vrátiť. Obchodné podmienky jasne vymedzujú, kedy skipas môžem vrátiť a mám nárok na náhradu a kedy nie. Darmo sa potom budem hnevať alebo kričať na pokladníčky, tie mi len predali, čo som si pýtal. 

Už tento víkend (4.-5.2.2023) testovanie lyží DPS Viac info: https://www.vratna.sk/sk/kalendar-podujati/testovanie-lyzi-dps
KLD Chleb je dňa 4.2.2023 mimo prevádzku z dôvodu silného vetra. LD Paseky a LV Slovan do 10:00 hod. mimo prevádzku z dôvodu silného vetra,
  • Skipasy zakúpené ONLINE si vyzdvihnete po načítaní QR kódu v SAMOOBSLUŽNOM AUTOMATE na PASEKÁCH.
  • Vstup za využívanie skialpovej trate je spoplatnený sumou 5€.

Podujatia a eventy

lanovka

Kúp si lístok na lanovku online a ušetri!

kúpiť lístok
© 2023, Vrátna - Free Time Zone
Powered by KreativGang, designed & developed by GoodRequest