Mapa strediska
Live kamery
Sneh a počasie
Cenník skipasov
  • Predpredaj skipasov spustený do 30.4.2019!
1. Modernizácia a automatizácia zasnežovania

Technické zasnežovanie je v súčasnosti dôležitou súčasťou každého lyžiarskeho strediska a inak to nie je ani u nás vo Vrátnej. Prvé zasnežovanie tu bolo vybudované už v roku 1981 a dnes si bez neho „vďaka“ veľkým zmenám počasia nevieme predstaviť fungovanie strediska. Tento rok sme sa teda rozhodli pre ďalší významný rozvoj zasnežovania a v spolupráci s expertami z TechnoAlpinu sa pripravila ďalšia fáza plnej automatizácie celého strediska.

A aký to má teda efekt? Predošlé tyče nám snežili od  -6°C , delá boli zastaralé, poruchové a každoročne vyžadovali investície na údržbu.

Nové tyče dokážu snežiť od – 2°C, rovnako ako mobilné snežné delá TR8, ktoré sú úspornejšie. Tie sme skombinovali s  delami TF10, ktoré sú momentálne najvýkonnejšími delami na trhu spolu s ramenom, ktoré je síce stacionárne, ale vďaka jeho dĺžke 12m nám pomôže zasnežiť najkritickejšie miesta na Pasekách.  Nové delá okrem toho, že sú úsporné, sú aj menej hlučné a vďaka bezolejovému kompresoru tiež šetrné k životnému prostrediu. Všetky nové zariadenia dokážu pracovať v automatickom režime.

Zasnežovaciu techniku sme naplno vyskúšali už minulý týždeň, kedy sme začali snežiť lokalitu Paseky. Vrátna pre Vás teda tento rok pripravuje sneh v najvyššej možnej kvalite a najvyššom možnom štandarde. Máte sa na čo tešiť! 

Galéria k članku

  • Predpredaj skipasov spustený do 30.4.2019!

Podujatia a eventy

Nie sú plánované žiadne podujatia

© 2019, Vrátna - Free Time Zone
Powered by KreativGang, designed & developed by GoodRequest