en
Terchová

Jánošíkove dni

31.7.-4.8.2024

Obľúbený folklórny festival v Terchovej začína 31. júla a bude trvať 5 dní.

Jánošíkove dni

V poradí už 62. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni sa uskutoční na prelome prázdnin, a to od 31. júla až do 4. augusta 2024 v Terchovej. Tento populárny a divácky vyhľadávaný medzinárodný festival má už tridsaťtri rokov, pričom sa za ten čas na ňom predstavilo niekoľko desiatok tisíc účinkujúcich z vyše 30 krajín sveta. Na desiatich pódiách sa predstaví v rámci 36 programových blokov takmer 1 600 účinkujúcich zo štyroch krajín (Slovensko, Česko, Poľsko, Rumunsko).

Kľúčovým slovom festivalu je výraz KORENE (s podtitulom Túry do pastierskej kultúry), odkazujúci na počiatky formovania domácej ľudovej kultúry a umenia. Slávnostné otvorenie sa uskutoční vo štvrtok 1. augusta večer v rodnej osade Juraja Jánošíka. Nebude chýbať ani draženie repliky Jánošíkovej pištole, ohňová šou či zbojnícka vatra.

Odskočte si počas festivalu k nám do Vrátnej vychutnať a užiť nádherné výhľady na Malú Fatru alebo sa zabaviť s deťmi v našom Aktivity Parku na Pasekách.

Tešíme sa na vás!

Novinky z Vrátnej priamo do vašej e-mailovej schránky

Nezmeškajte novinky, podujatia z Vrátnej a prihláste sa do nášho newslettera.

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Ďalšie články

Château Gbeľany
Publikované: 11. 07. 2024

Richard Můller v Château Gbeľany

Zážitkový koncert v nádhernom prostredí, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Zistiť viac
Humno Paseky
Publikované: 05. 07. 2024

Sobotný čil s DJ / Humno – Paseky

Príďte si po turistike alebo len tak vychutnať atmosféru letného poobedia s dobrým drinkom a jedlom z nášho nového letného […]

Zistiť viac
Vrátna Paseky
Publikované: 26. 06. 2024

Otvorenie letnej sezóny 2024

V piatok sviatok 5. júla 2024 otvárame letnú sezónu vo Vrátnej v lokalite Paseky. Pripravený je pestrý program pre rodiny s ďeťmi od […]

Zistiť viac